ترجمه نوشته

چرا فیلم PET بهترین گزینه برای تولید فویل طلاکوب است؟

پلی اتیلن ترفتالات (PET) یک رزین پلاستیکی قوی و سبک و شکلی از پلی‌استر است که از نظر شفافیت بسیار شبیه شیشه است و رنگ‌ها را به خوبی جذب می کند.

PET یک ترموپلاستیک است و با اعمال حرارت نرم می‌شود و با سرد شدن مجدد شکل دلخواه را به خود می‌گیرد. PET به دلیل خاصیت ممانعت قوی در برابر بخار آب، اسیدهای رقیق، گازها، روغن‌ها و الکل‌ها معمولاً در بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌شود.

PETهمچنین مقاوم در برابر شکستن، کمی انعطاف‌پذیر و آسان برای بازیافت است.

فیلم PET یکی از پرکاربردترین پلاستیک‌ها برای شکل‌دهی حرارتی و کاربردهایی نظیر فویل طلاکوب است.

این مواد به شکل تعیین‌شده قالب‌گیری می‌شود و سپس برای افزایش مقاومت خشک می‌شود. این پلاستیک برای تولید ظروف غذا، بطری‌های نوشیدنی، الیاف مصنوعی و غیره استفاده می‌شود. این ماده متداول‌ترین پلاستیک برای قالب‌بندی بسته‌بندی‌های حرارتی است زیرا مانعی با استحکام بالا دارد که می‌تواند در برابر آسیب‌های بیرونی یا عناصر دیگر مقاومت کند. فیلم PET غیر سمی، ۱۰۰% قابل بازیافت و سازگار با محیط‌زیست است.

در مقابل فیلم PET معمولا از فیلم PVC یاد می‌شود. پلاستیک PVC یا پلی وینیل کلراید، پلاستیک سفت و سختی است که برای مقاومت در برابر ضربه‌های شدید و دمای شدید طراحی شده است. این ماده بیشتر برای تولید انواع کابل‌ها، مصالح سقف، علائم تجاری، کفپوش، لباس‌های چرم مصنوعی، لوله‌ها، شیلنگ‌ها و موارد دیگر استفاده می‌شود.

چرا فیلم PET بهترین گزینه برای تولید فویل طلاکوب است؟

 

PET یا  PVC ؟

از نظر فیزیکی، هر دو PET و PVC دارای ویژگی‌های مشابهی هستند، هر دو فیلم PET و مواد فیلم PVC برای تولید فویل طلاکوب مناسب هستند، اما چند عنصر کلیدی وجود دارد که در آنها PET بهتر از همتای خود عمل می‌کند. رسانایی حرارتی بالاتری دارد، که در نهایت به این معنی است که برای قالب‌گیری در هنگام گرماسازی به انرژی کمتری نیاز دارد. یکی دیگر از مزیت‌های زیست‌محیطی کلیدی که PET نسبت به PVC دارد این است که می‌توان آن را بسیار راحت‌تر بازیافت کرد. به همین دلیل در نمادهای بازیافت شماره ۱ را PET به خود اختصاص داده است و PVC رده سوم را دارد. از گرانول بازیافتی PET می‌توان برای بازگشت به ورق استفاده کرد، در حالی که استفاده مجدد از PVC بسیار دشوارتر و گران‌تر است. به همین دلیل فیلم PET محبوب‌تر است و بسیاری از شرکت های بزرگ (و نیز اتحادیه اروپا) دستورالعمل هایی برای اجتناب از PVC دارند. زیرا PET قابل بازیافت است و در تماس با غذا بی‌خطر است.

چرا فیلم PET بهترین گزینه برای تولید فویل طلاکوب است؟

 

آذین ماهان آویسا نیز در راستای تولید باکیفیت محصولات خود از فیلم PET که مخصوص فویل طلاکوب تولید می‌گردد، استفاده می‌کند.

 

 

جهت مشاهده محصولات آذین ماهان و اطلاعات بیشتر از تولید فویل‌های طلا کوب از طریق راه‌های زیر در خدمت شما عزیزان هستیم.

محصولات آذین ماهان

  ارتباط با ما

 درباره شرکت آذین ماهان آویسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *